Preventivní oční vyšetření

V naší ordinaci klademe důraz na prevenci… preventivní oční kontroly doporučujeme absolvovat 1x ročně, maximálně 1x za 2 roky. Preventivním kontrolám se v mojí ordinaci věnuje paní optometristka – Mgr. Bartušková.

Paní magistra Vám změří nitrooční tlak (stejně jako já/lékař), změří dioptrie (stejně jako já/lékař), event. předepíše brýle (minimálně stejně dobře jako já nebo lépe než já/lékař, neboť má vystudovanou vysokou školu "na psaní brýlí"), podívá se mikroskopem na přední část oka a ve finále Vám vyfotí oční pozadí speciální laserovou kamerou, kterou jsme do naší ordinace pořídili v září 2022. Shledá-li při vyšetření něco "nestandardního", zkonzultuje to se mnou/lékařem a bude-li dodatečné vyšetření zapotřebí, dostanete brzký termín.

Budeme Vám vděčni, když novou organizaci práce u nás v ordinaci pochopíte a budete ji respektovat. Vždy jsou možné konzultace zdravotního stavu emailem nebo přes Whats app či Viber.


Na preventivní kontroly u optometristy (Mgr. Bartušková) se objednávají pacienti (starší 15 let), kteří:

* byli v minulosti vyšetřeni MUDr. Mňukem,

* kteří nepotřebují vyšetření očního pozadí (posouzení stavu sítnice je pouze v kompetenci lékaře - viz výše)

* kteří nemají akutní potíže, jako je hnisavá sekrece, vlčí/ječná zrna, špona v oku, bolesti hlavy,...

* vnímají zhoršení zraku na dálku, počítač a nebo blízko,

* prostě pacienti, kteří se chtějí starat o své oči, v zásadě je nic závažného netrápí, přichází na doporučenou preventivní kontrolu nebo potřebují překontrolovat jak vidí, zda brýle vyhovují, překontrolovat nitrooční tlak.

Máte dotaz? Napište nám na ocni.ordinace@oftalmed.cz nebo zavolejte na č. 731 875 187 (Mgr. Bartušková) nebo 736 220 797 (MUDr. Mňuk). 


Objednání probíhá elektronicky přes web www.znamylekar.cz


Děkuji Vám všem za spolupráci.

MUDr. Tomáš Mňuk


Pro méně důvěřivé pacienty... pár referencí na Mgr. Bartuškovou od těch, kteří u ní již byli ;-)

Více recenzí si můžete přečíst na našem profilu ZDE.